Słownik SEO na literę "D"

Data Center (DC)

Serwery Google, na których przetrzymywane są dane dotyczące stron internetowych. To właśnie stąd pobierane są wyniki na zapytania Google. Ze względu na wyświetlanie danych z różnych Data Center - możliwe jest uzyskanie innych wyników na dane zapytanie przez kilku użytkowników.

Description

Znacznik meta description (czyli inaczej opis strony) to zazwyczaj kilka zdań opisujących zawartość strony. Odpowiednie znaczniki meta description mogą pojawiać się w wynikach wyszukiwania jako część opisu strony pod tytułem strony, dlatego ich SEO optymalizacja jest tak ważna.

Doorway pages

Strony zaprojektowane z myślą o zdobyciu wysokich pozycji w wyszukiwarkach, zwykle przeznaczone do przekierowywania użytkowników na stronę z innymi reklamami.

Duplicate pages

Treść, która jest duplikatem w stosunku 1:1 lub posiada częściowy duplikat. Wyszukiwarki nie chcą indeksować wielu wersji podobnej treści. Na przykład strony posiadające ten sam opis firmy mogą być nieprzyjaznymi duplikatami wyszukiwarek. Ponadto wiele technik automatycznego generowania treści opiera się na częściowych duplikatów treści.

Pozycjonowanie


Statystyki

Ilość słów: 31
Wszystkich stron: 11