Słownik SEO na literę "B"

Black Hat SEO

W terminologii optymalizacji SEO pod kątem wyszukiwarek internetowych odnosi się do stosowania agresywnych strategii pozycjonowania, technik i taktyk, które koncentrują się wyłącznie na wyszukiwarkach, a nie na użytkowników i zazwyczaj nie są zgodne z wytycznymi wyszukiwarek.


Pozycjonowanie metodą Black Hat SEO obejmują między innymi upychanie słów kluczowych, niewidoczny tekst, strony przejściowe, dodawanie niepowiązanych słów kluczowych do treści strony lub przedstawienie innych treści użytkowników, a innym robotom wyszukiwarek.


Black Hat SEO jest najczęściej używane przez tych, którzy szukają szybkiego zwrotu finansowego na swojej stronie internetowej, a nie długoterminowej inwestycji dla swojej stronie internetowej. Techniki te mogą spowodować, że twoja witryna zostanie zablokowana w wyszukiwarce.

Bot (crawler, robot)

Robot wyszukiwarki, który przeszukuje sieć dzięki odnośnikom dostępnych na stronach internetowych. Ich celem jest wyszukiwanie, odczytywanie i indeksowanie stron internetowych. Najpopularniejsze roboty wykorzystywane przez Google to: Googlebot, Google Mobile oraz Google Images.

Pozycjonowanie


Statystyki

Ilość słów: 31
Wszystkich stron: 11